همان عددی که رهبر گفت

همان عددی که رهبر گفت

تاریخ خبر : پنجشنبه 22 آبان 1393
دسته خبر: اخبار
بازدید : 426

همان عددی که رهبر گفت

مذاکرات هسته ای و توافق جامع

حال که دور جدید و مهمی از مذاکرات هسته ای در مسقط عمان با حضور سران کشور های غربی به همراه چین و روسیه و همچنین تیم مذاکره کننده ما آغاز شده است لزوم توجه گروه مذاکره کننده به منافع اساسی ملت ایران کاملا جدی حس می شود.تیم مذاکره کننده ما به مسئولیت آقای ظریف باید مراقب تمامی جوانب خصوصا تعداد سانتریفیوژ ها باشند.

حزب الله سایبر: همه نشسته اند... تمام مسئولان کشور هستند.
رهبر عددی را اعلام می کند که به گوش خیلی ها نا آشناست...
190000 ، رهبر بعد از این عدد واژه "سو" را می گذارد. واحد شمارش سانتریفیوژ . مسئولان گوش تیز کرده اند تا بشنود رهبر می خواهد چه بگوید:

مسئولین ما میگویند ما به ۱۹۰۰۰۰ سو احتیاج داریم. ممکن است این نیاز مال امسال و دو سال دیگر و پنج سال دیگر نباشد، امّا این نیاز قطعی کشور است، خب، باید نیاز کشور تأمین بشود.

رهبر عددی قطعی می دهد و از لزوم دقت مسئولین درمورد تامین نیاز مهم کشور در موضوع هسته ای اتمام حجت می کند.
حال که دور جدید و مهمی از مذاکرات هسته ای در مسقط عمان با حضور سران کشور های غربی به همراه چین و روسیه و همچنین تیم مذاکره کننده ما آغاز شده است لزوم توجه گروه مذاکره کننده به منافع اساسی ملت ایران کاملا جدی حس می شود.
یقینا به گفته رهبر انقلاب طرف غربی تلاش خواهد کرد که تعداد سانتریفیوژ های فناوری هسته ای ما را تا حد ممکن پایین بیاورد. نام این سیاست را به نوعی می توان تلاش برای عقب گرد جمهوری اسلامی در انرژی هسته ای گذاشت، زیرا تعدادی که طرف غربی به آن اصرار دارد، همان تعداد سانتریفیوژ های زمان تعلیق است.
تیم مذاکره کننده ما به مسئولیت آقای ظریف باید مراقب تمامی جوانب خصوصا تعداد سانتریفیوژ ها باشند.
نکته بعدی که در این دوره از مذاکرات قابل توجه است، اتمام مهلت قرارداد ژنو است که در این صورت این قرارداد یا باید تمدید شود یا توافق جامعی صورت بگیرد.
اینکه تمامی مذاکره کنندگان به دنبال توافق جامع هستند یک امر بدیهی است لکن توافق جامع به چه قیمت؟
جای امیدواری است که تیم مذاکره کننده اعلام کرده است بر سر رفع تمامی تحریم ها مذاکره می کند و اصل غنی سازی نیز حفظ خواهد شد، اما در عمل نیز باید این سخن را ثابت کنند.
دستاورد های هسته ای جمهوری اسلامی در شرایط بسیار سخت و با فداکاری و بعضا جان فشانی دانشمندان هسته ای ما به اینجا رسیده است. مذاکرات نباید اصل دستاورد ها را تحت الشعاع قرار دهد.
توافقی جامع باید در صورتی به دست بیاید که ملت ایران ابدا ضرری از مذاکرات نکنند. همانگونه که در دوره های قبلی مذاکره ما دشمنان ایران را به خوبی شناخته ایم.
می توان به تیم مذاکره کننده پیشنهاد داد که زمان توافق جامع را وقتی تعیین کنند که بر سر همه چیز به توافق رسیده باشند.
امید می رود که در این دوره حساس تاریخی، تیم مذاکره کننده به تمامی جوانب توجه کند و بر سر حقوق حقه ملت ایران ابدا معامله نکند.

منبع: عمار نامهبرچسب ها :همان عددی که رهبر گفت , همان عددی که رهبر گفت
محصولات پر فروش

دسته بندی محصولات

بخش همکاران
دسته بندی صفحات
دسته بندی اخبار
بلوک کد اختصاصی