6 ماه خواب عمیق برای مسافران مریخ (+تصاویر)

 6 ماه خواب عمیق برای مسافران مریخ (+تصاویر)

تاریخ خبر : پنجشنبه 22 آبان 1393
دسته خبر: علمی
بازدید : 468

 6 ماه خواب عمیق برای مسافران مریخ (+تصاویر)

انشمندان به دنبال روشی پزشکی هستند که با استفاده از آن فضانوردان مسافر مریخ به خوابی عمیق و 6 ماهه فرو روند.

سفر انسان به مریخ، گرچه این روز ها بر سر زبان بسیاری از علاقه مندان و سازمان های فضایی است اما با چالش هایی جدی روبرو است.

 

اخبار,اخبار علمی,6 ماه خواب عمیق

 
یکی از این چالش ها، پروژه ای بلند پروازانه برای خواباندن فضانوردان به مدت 6 ماه در طول مدت سفر است.
جان بردفورد، رئیس یک شرکت فضایی می گوید: در حال حاضر تکنولوژی پزشکی میتواند از این پروژه حمایت کند و این گامی بزرگ است اگر بتوان با شرایط پرواز همخوانی پیدا کند.

 

اخبار,اخبار علمی,6 ماه خواب عمیق

 

12 ماه پیش سازمان فضایی ناسا، این مطالعات را بر اساس تصوری علمی تخیلی، آغاز کرد که طی آن فضانوردان در طول سفر 6 ماهه شان، به خواب عمیقی فرو می روند.

بردفورد می گوید: فکر نمی کنم بتوانیم بدون چنین تکنولوژی ای به مریخ سفر کنیم.

وی توضیح می دهد که انسان در خواب عمیق به مواد غذایی و سوخت کمتری برای زندگی نیاز دارد. با این روش میتوان مقدار توشه را از 400 تن به 220 تن کاهش داد.

محققان اسپیس ورکس (SpaceWorks) روش کاهش دمای بدن را برای این بیهوشی 6 ماهه ارائه داده اند. همچنین روشی دیگر که توسط محققان مطرح شده است بیدار ماندن طولانی و خواب طولانی است. در این روش فضانوردان باید 3 روز بیدار بوده و سپس 14 روز به خواب بروند.

به هر حال این نظریات و نظریات مشابهی از دهه 80 مطرح شده و هنوز در دست تحقیق هستند و دانشمندان امیدوارند بتوانند تا هنگام انجام ماموریت سفر به سیاره ی سرخ بهترین و ایمن ترین روش را برای سلامت فضانوردان برگزینند.

 

اخبار علمی - باشگاه خبرنگارابرچسب ها : 6 ماه خواب عمیق برای مسافران مریخ (+تصاویر) ,  , 6 ماه خواب عمیق برای مسافران مریخ (+تصاویر)
محصولات پر فروش

دسته بندی محصولات

بخش همکاران
دسته بندی صفحات
دسته بندی اخبار
بلوک کد اختصاصی